Svi dosadašnji nalazi su upućivali na to da mi je srce zdravo, od analiza krvi, dva ultra zvuka srca, dvije ergometrije (postigao sam maksimalno opterećenje) nije bilo bola, zadnja prije 15 dana i sve je u redu. Ne koristin nikakvu terapiju. 16. 10. 09. God. Mi je rađena mdct korononarografija - ukupan zbir kalcijumskih naslaga u koronarnim arterijama je 178. - glavno stablo bez redukcija lumena. Grana se na lad i acx - lad- sa kalcijumskim plakovima, koji umjereno suzavaju -acx-sa kalcijumskim plikovima koji lako suzavaju lumen. -rca-dominantna, sa kalcijumskim plikovima koji umjereno suzavaju lumen. -pluća bez patoloških promjena. Zaključak: - izražene ateromatozne promjene sa umjerenim suženjem lumena u lad i rca i lakim suženjem lumena u acx. Poštovani, molim za vaše mišljenje, šta da radim. Hvala na prvom odgovoru, iskreno vas pozdravljam. Ako dođete u kotoru, nazovite da se upoznamo i popijemo piće. 069-45-80-31

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Da budem iskren, msct koronarnih arterija nije metoda kojoj ja verujem i poklapanje njihovih i naših rezultata (koji su zlatni standard) je desetak procenata. Desetina takvih nalaza mi je prošlo kroz ruke i velika većina nije imala ništa. Te naslage kalcijuma su najčešće u spoljnom delu arterije i ne ometaju protok. Suština je da nemate tegobe, klinika odlučuje o stanju.