Moja nana je operisala levo koleno, ugradili su joj vestacko, a pre godinu dana je imala infarkt i ima ugradjen stend. Posle operacije sve je bilo uredu, nakon desetak dana javio joj se otok i jaki bolovi u nozi. Doktori su joj samo stavljali obloge i rekli da to tako ora, medjutim kada su je podigli da hoda njoj se javio bol u grudima, nagon za povracanje i vratili su je na intezivnoj nezi, gde je prikljucena na aparatima, jer je dozivela tromb pluca. Molila bih vas, da mi kazete kakve su njene sanse i da li uopste ima nade da prezivi? Da li je uzrok tog tromba mogla da bude operacija kolena i kako se to leci? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Sigurno je da je uzrok embolije pluća operacija kolena, najopasniji su prvi sati bolesti, kasnije je prognoza bolja. U akutnoj fazi se leči lekovima za razbijanje tromba a kasnije pacijenti uzimaju antikoagulantnu terapiju.