Postovani, otkriven mi je prolaps mitralnog zaliska i kardiolog mi je prepisao concor cor od 2. 5mg. S obzirom da imam hormonalnih problema dr endokrinolog mi je prepisala diane 35 i rekla mi da slobodno mogu da ih pijem uprkos sto u upozorenju za diane pise da se ne preporucuju kod bilo kakvih srcanih mana i bolesti. Skepricna sam, nije mi svejedno i uopste ne znam sta da radim! Dr endokrinolog je izuzetan strucnjak (s. Vujovic) , ali sam ipak zabrinuta zbog tih upozorenja. Diane mi je preporucila zbog cisti na jajnicima i grudima, kao i zbog pojacane maljavosti i akni. Analize hormona su potvrdile povisen nivo muskih hormona. Sa druge strane, cula sam da lek koji mi je prepisan concor cor nije bas najbolje resenje za simptome koje mi izaziva prolaps. Napominjem da imam 26 god i da do sada nisam nikada imala nikakvih zdravstvenih problema ni sa srcem ni inace. Kakovo je vase misljenje?

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Concor spada u grupu beta blokatora i ta grupa lekova jeste najbolji izbor u terapiji simptoma kod prolapsa mitralne valvule. Da li concor ili neki drugi zaista nije previše važno. Takodje ne vidim razlog da ga ne uzimate zajedno sa endokrinološkim lekom.