Poshtovani, molio bih vas da mi rasumacite sledeci nalaz 24h holter ekg: ukupno otkucaja 58 613. 279 ves i 95 sve (kupleti) bradikardija 307 puta najmanje 33 otkucaja. Nekoliko epizoda supravnetrikularne tahikardije. Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Interpretacija ovakvog nalaza zavisi od godina pacijenta. Prvo i osnovno je da li pacijent ima nesvestice, ako ima indikovana je ugradnja pejsmejkera. Ako je u pitanju mladja osoba a 33 otkucaja se registruju noću u snu onda pejsmejker ne treba.