Postovani, neobicno sam vam zahvalna. Sto pravom merom odgovarate na pitanja koje vam postavljamo. Po vasoj preporuci, nabavila sam digitalni merac pritiska, i evo vec nekoliko dana merim ujutro i uvece. Za sada se krece u okvirima granice, no jos je rano. Ipak bih vas zamolila da mi odgovorite zasto se vrednosti menjaju, npr: pri merenju mi aparat pokaze 155/94, a samo 3 minuta kasnije 140 sa 85. Koja je vrednost tacnija? Da li neka sredina? Inace i po drugim odgovorima vidim da pristupate prilicno opustajuce na nas, sto govori i da ste dobar psiholog. Zelim vam uspeh u daljem radu.

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ne smete da merite pritisak na taj način. Arteriji treba najmanje 5 minuta da se odmori od pritiska i vrednosti nikada neće biti iste u broj koliko god merili. Mislim da je prvo merenje ispravnije. Nemojte se satima pripremati da merite pritisak, nego samo uzmite aparat kada ga vidite i gotovo.