Imam 31. Godinu i imam problem za koji na znam da li je kardio vaskularne prirode. Veoma cesto, 3 do 4 puta nedeljno desava mi se da naglo se probudim u toku noci sa ubrzanim srcani ritmom (oko 150 otkucaja) . Nakon sto popijem casu vode i vratim se u krevet puls se vrati u normalu i nastavim normalno da spavam. Inace da nagovestim da vec 7-8 godina pijem propranolol zbog sinusnih tahikardija. Pre 3 godine radjen mi je holter ekg i iako sam toga dana bila dosta fizicki aktivna po preporuci lekara, najbrzi srcani ritam mi je bio ujutru u pola 7 prilikom budjenja (164) . Doktor mi je tad rekao da je verovatno budjenje za mene stres, sto ima logike s obzirom da svako jutro ustajem sa zakasnjenjem i onda nastaje opsta frka da bih stigla na vreme. Molila bih vas da mi odgovorite da li ova kako bih ih nazvala skakanja iz kreveta u sred noci mogu imati veze sa srcem ili je ovo ipak slucaj za psihijatra?

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vi ste napisali da se ubrzan rad srca javlja noću i da vas budi a ne ujutru. Verovali ili ne san može biti razlog za tahikardije ali se sanja najčešće pred budjenje. Savetujem da nosite holter ekga 48-72 sata da bi se precizno identifikovao poremećaj ritma.