Postovani, potrebno mi je vase misljenje. Nocas sam imala tesku noc. Naime, oko pola dva ujutru probudio me je jak bol u stomaku, jedva izdrziv, kao bolovi pri porodjaju. Jedva sam ustala i otisla do toaleta, a onda je pocelo zujanje u usima, gubitak vida, i pocetak gubljenja svesti. Suprug me je polivao vodom i davao da pijem, tako da nisam u potpunosti izgubila svest. Trnule su mi ruke i noge, neki hladan znoj je izbijao iz mene i sve je to trajalo nekih 20-tak min. Posle toga sam bila jako slaba, jedva sam hodala, a ta malaksalost se nastavila i tokom danasnjeg dana. Ista stvar mi se prvi put desila 2003. , pa 2006. , s tim sto sam se oba puta onesvescivala, i evo sada. Napomenula bih samo da sam se pre 3 meseca porodila prirodnim putem, ali da je sam porodjaj i oporavak posle toga prosao u najboljem redu. Takodje, ono sto je bitno jeste da mi je 2006. Uspostavljenja dijagnoza sindrom arkus aorte (upala arterije desne ruke) , pa sam od lekova pila plavix i cardiopirin. Te lekove ne pijem vec dve god, a ni bilo koje druge. Molim vas, da mi odgovorite jer sam jako uplasena. Naravno da planiram da odem na detaljan pregled, ali dok to ne sprovedem potrebno mi je strucno misljenje. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje ste opisali liče na vagalnu reakciju čije su glavne manifestacije pad pritiska i usporenje srčane frekvence. Bol može izazvati takvu reakciju a poremećaj senzorijuma može ići do gubitka svesti. Ako se ovo više ne ponovi nemate potrebe za nekom dodatnom dijagnostikom po mom mišljenju, eventualno ekg u miru.