Molim vas da mi protumacite dijagnozu sa holter monitoringa, ovako. . Regisruje se samo 9 ves. I registruje se povremeno depresija st segmenta u v5 mod. Odvodu do -1. 5mm sporo ascedentnog do horizontalnog toka. . I jos jedno pitanje, sta je to baloniranje prednjeg mitralnog kuspisa i koliko je i to opasno. Hvala najlepse. Biljana

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Promene na st segmentu mogu biti znak angine pectoris ali kako su kod vas nadjeni samo u jednom odvodu i kako je ascedentnog toka to nije u pitanju već verovatno način relaksacije komora. Baloniranje prednjeg mitralnog kuspisa znači da je jedan od mitralnih listića malo deblji nego što je uobičajeno, ništa više.