Postovani doktore imam 26 godina, bavim se sportom, imao sam dva puta u zivotu jako lupanje srca i zujanje u usima kao i skok protiska. Od tada ne mogu da se opustim i cesto o tome razmisljam pa se nekada javi blaga tahikardija. Odradio sam sve nalaze, ekg, eho, holter, stitina zlezda i zanima me da li postoji i da li treba jos nesto da uradim? Od lekova mi je prepisan presolol i bromazepam koji mi dosta pomazu. Doktori su zakljucili da je u potanju anksioznost i panicni poremecaj f40. Kada sam radio ult. Srca dokter je rekao da imam inkompletni blok desne grane pa me zanima da li je to bolest i baloniranje? Hvala unapred na razumevanju

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Inkompletni blok desne grane ne predstavlja oboljenje u pravom smislu te reči, pre je stanje dela sprovodnog sistema srca ali koje ni na koji način ne kompromituje rad srca. Lečite anksioznost i poremećaje panike jer vas oni mogu uvesti u mnogo ozbiljnija stanja.