imam 37 godina i majka sam troje dece pre 4 god. diagnostcirana mi je hipertenzila od tada pijem norvasck od 10 mg, pre upotrebe leka pritisak mi je bio 160/120,od kako koristim lek on je130/85 ali pnekada bude i mnogo niži. zanima me koliko dugo sme da se koristi norvasck i dali bi uz njega trebalo da pijem i magnezijum kao što mi neki preporučuju i koliko često treba da se radi uz. srca moram da napomenem da mi je majka umrla od moždanog udara u 53 god. a otac o iznenadnog infarkta miokarda u 62 god nikad se nije žali na bilo kakve tegobe ali obdukciom je utvrđeno da je pre zadnjeg infarkta imao još dva za koje niko nije znao.unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 04. 2007.

    •  Sve preko 140/90mmHg treba shvatiti i tretirati kao hipertenziju i odlično je da je Vaš pritisak pod terapijom takav. Ako nemate nusefekte terapije Norvascom nemate ograničenje u pogledu dužine uzimanja. Magnezijum ima logike uzimati samo ako imate ventrikularne ekstrasistole. Izbegavajte slano i gazirano, vežbajte (sigurno ste sa troje dece jako aktivni)