Original message ----- from: administrator to: osnovac@blueisp. Co. Yu sent: friday, october 09, 2009 2: 45 pm subject: stetoskop info - odgovor na vaše pitanje poštovani, odgovor na vaše pitanje: bolest srca prosle godine u martu mesecu mi je utvrdjena dijagnoza bolesi na klinici za kardiovaskularne bolesti pod nazivom > insuff. V. Mitralis gr. Maioris 4. Stepen, cmp shr dilativa. Ishemijska bolest srca. Arrhythm ia extrasistolica ventricularis et superventricularis. Konzilijum lekara specijalista sa klinike dedinje je indikovao operaciju i stavljen sam na listu cekanja posto nemam novca da platim operaciju ali mi je skrenuta paznja da bih trebao da kopam i rukama i nogama da sto hitnije stignem na operaciju. Trenutno sam 116. Na listi cekanja. Neki kardiolozi u stampi nayivaju ovu listu; ekanja -listom smrti i kazu da 30 posto nikada ne doceka operaciju jer pre toga pacijen umire. Ja se licno osecam veoma lose, brzi zamor, tesko disanje, makaksalost celog organizma, bolovi u ekstremitetima. Po nekad prelezim celi dan a aktivnost je svedena na minimum. Nemam nikakve voljne dinamicke zelje. Interesuje me da mi bey ikakvog uvijanja kazete koliko je to teska bolest, da li ugrozava zivot, jer u izvestaju lekara stoji da sam u visokorizicnoj grupi kardiovaskularnih bolesnika i da se jedino operacijom moze smanjiti rizik akcidentalnih kv komplikacija. Moli samo na iskrenost jer kod mene strah ne postoji. Veliki pozdrav i hvala na razumevanju. Je poštovani, vi imate mitralnu manu i to mitralnu regurgitaciju, krv se vraca iz leve komore u levu pretkomoru velikim intenzitetom. Glavni problem je borba protiv srcane slabosti sto znaci lekovi, manje soli i tecnosti. Aktivnost minimalna da bi se smanjili zahtevi srca. Bolest jeste takva da ste u grupi visoko rizicnih pacijenata. Pozdrav takođe, odgovor na vaše pitanje možete pogledati na sledećem linku: http: //www. Stetoskop. Info/pitanje-za-lekara-40354-answer. Htm hvala na ukazanom poverenju stetoskop info - korisnička podrška stetoskop. Info servis (odgovori na pitanja) je besplatan. Ukoliko želite, možete nam ostaviti donaciju na uključi se i na taj način ćete nam pomoći da poboljšamo i usavršimo našu online kliniku. Hvala __________ information from eset smart security, version of virus signature database 4491 (20091008) __________ the message was checked by eset smart security. Http: //www. Eset. Com zahvaljujem se na odgovoru ali bih vas zamolio za josjedan bitan odgovor. Naime, kardiovaskularni hirurg na klinici mi je jasno i nedvosmisleno rekao da je bolest takva da bi on da je na mom mestu kopao i nogama irukama da sto pre stigne na hiruski sto je je bolest veoma rizicna i posebno je opasno odugovlacenje odnosno cekanje na listu na cekanja. Isti strucnjak mi nije dao odgovor niti uputio koji je to nacin i kako iskopati i rukama i nogama prekorednu hirusku interveciju. No, receno mi je da se red moze preskociti ako se operacija plati. Ja sam siromamsnog socijalno-ekonomskog stanja i ne mogu platiti operaciju. Nista ne mogu iskopati ni rukama ni nogama pa me interesuje iskren odgovor< kakav je epilog ove teske bolesti ukoliko se operacija odugovlaci listom cekanja ili uopste se ne ode na operaciju. Pretpostavljam da je u pitanju smrtni ishod jer jedan poznati strucnjak iz druge klinike kaze da oko 30% bolesnika nikada ne dodje na red za operaciju mitralne valvule. Zahvalan mijatovic milan

    Odgovoreno: 20. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Poštovani, vi imate mitralnu manu i to mitralnu regurgitaciju, krv se vraca iz leve komore u levu pretkomoru velikim intenzitetom. Glavni problem je borba protiv srcane slabosti sto znaci lekovi, manje soli i tecnosti. Aktivnost minimalna da bi se smanjili zahtevi srca. Bolest jeste takva da ste u grupi visoko rizicnih pacijenata.
      biti u grupi visoko rizičnih pacijenata znači veću šansu za smrtni ishod nelečene bolesti. Ako se bolest kvalitetno lči, taj rizik se smanjuje.