Postovani, sasvim slucajno mi je na merenju otkriven visok krvni pritisak (160/90) . Kako sam u odlicnoj kondiciji, vitka i prakticno bez ijednog zdravstvenog problema (nalazi krvne slike i urina optimalni) , moje pitanje je da li moram ukljuciti terapiju za visok pritisak, da li to onda znaci piti lekove dozivotno, i da li ga mogu pravilnom ishranom i mirnim zivotom regulisati i da li je moguce da je to jednostavno moj prirodni pritisak na koga sam adaptirana? Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 20. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Jedno merenje pritiska sigurno nije dovoljno da se postavi dijagnoza hipertenzije. Ponovite merenja, pogotovu kući i tek nakon merenja dva puta dnevno 2 nedelje možete pričati o hipertenziji, naravno i o terapiji. Granica je 140 sa 90mmhg.