Dobar dan. Imam 22 godine. Radila sam ekg, holter i ultrazvuk srca gde mi je kao dijagnoza postavljena tachycardia paraoxysmalis i promena u qtd markeru koji je visoko pozitivan. Krvna slika je dobra i hormoni stitne zlezde su u redu. Receno mi je da se cuvam prehlada i cim primetim bilo kakve znakove prehlade da se obavezno javim lekaru noseci sa sobom nalaz ultrazvuka, da ne uzimam nista na svoju ruku i da se pre stomatoloskih intervencija zastitim antibiotikom. Zanima me o kakvom se antibiotiku radi i zasto je to potrebno? Takodje me zanima zasto se odmah moram javiti lekaru ako osetim prehladu ili imam malu temperaturu? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Strategija koja vam je preporučena se primenjuje kod pacijenata koji imaju preležani endokarditis ili veštačku valvulu, pa zaista ne razumem zašto bi vi imali takvu vrstu ograničenja. Po mom mišljenju ta vrsta profilakse vama nije potrebna.