Pozdrav, htio bih da pitam, a tiče se moje majke koja ima 63 godine i veoma ubrzan rad srca i do 150 otkucaja u minuti, pa me zanima da li je to u redu obzirom na godine, da li je opasno i može li se liječiti i kojim lijekovima-inače uzima od lijekova lanibos, lopril i bosoptin, da li treba nešto mijenjati ili je to neka standardna terapija.

    Odgovoreno: 20. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Mora se prvo utvrditi i to brzo zašto je povišena srčana frekvenca, od razloga će zavisiti i terapija. Terapija se može i kombinovati ali je etiologija tj. Poreklo tahikardije najbitnije.