Poštovani, molim vas šta je uzrok kada srce žiga? Imam 37 g i šum na srcu sam imala kao dijete, koji je isčezao u puberteu. Do 20-te sam se bavila baletom i od tada nisam fizički aktivna. Žiganje je oštro, direktno kroz srce (ne probada me grudni koš, otkucaji ne preskaču) i traje već dva dana. Javlja se u intervalima. Ovome je prethodila jedna šetnja po hladnom vremenu. Zbog migrena često koristim kafetin i visionace za oči. Prije 3 god. Ekg nalaz je bio uredan. U porodici mi niko nema problema sa srcem, a ovaj problem sam imala i u djetinstvu. Molim vas o čemu se radi? Hvala puno.

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Bol u grudima može biti anginozni (srčanog porekla) ali i posledica bolesti pluća, jednjaka i plućne maramice. Svakako se obratite svom lekaru koji će vas dalje uputiti. Pregled kardiologa (ultrazvuk srca) bi svakako pomogao u razjašnjavanju vaših tegoba.