Pitanje za dr zoran perišić tako i radi sada jednom mesecno kontrolisem inr i za sada je dobro po neki put mi je 1. 60 i posle pojacim dozu sa lekovima i vratise u normarnu pa me interesuje kako je to moguce da se otkine i predje na pluca a kad vuzimam redovno terabiju da li je obasnom kad imam mali tromb u pluca da li je moguce da od necega jos bolujem i da li mogu da radim ja sada i da li cu moci uopste i da li mogu posle da se bavim nekim sportom

    Odgovoreno: 15. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Iako je vaše pitanje sročeno tako da je zaista teško razumeti šta zapravo pitate pretpostavljem da je vaša dijagnoza plućna embolija. Morate redovno uzimati lekove protiv zgrušavanja krvi i vrednosti inr-a bi se trebale kretati 2-3. Sklonost stvaranju trmba i embolusa može biti urođena pa vam savetujem i kontrolu hematologa.