Posle povratka s mora opet se pojavila aritmija. Po preporuci lekara pijem ujutro 25 mg. Presolola, popodne se pojave neravnomerni jaki otkucaji srca, pila sam dugo propranolol zbog koloidne ciste na stitnoj zlezdi (nalaz punktiranja uredu) , samo jedanput - 2004. Nije bio uredu hormon t3, otada su t3, t4, tsh stalno uredu. Moze li propranolol (pila sam ga 4 g.) da izazove aritmiju, nikada je nisam imala. Kardiolog mi je prepisao opet propranolol, opet aritmija, sada mi je preporucio presolol, nijedan lek ne odgovara, ultrazvuk srca mi je uredu. Molim za savet. S postovanjem, slobodanka dragovic, prevodilac, beograd.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Ponovite pregled endokrinologa. Tbl. Propranolol-a ne mogu izazvati aritmiju kao ni presolol ni bilo koji lek iz ove grupe, naprotiv to su lekovi koji sprečavaju nepravilan rad srca. Savetujem da uradite 24h holter ekg-a.