Postovani, imam 26 godina. Prosle godine u avgustu osetila sam jako lupanje srca i obratila sam se lekaru. Na njegovu preporuku uradila sam ultra zvuk srca, analizu holterom, analizu hormona stitne zlezde i oni su svi u granicama normale. Takodje uradjena je ianaliza na koksaki virus sa rezultatima (cb1 1: 16, cb2 1: 16, cb3 1: 128, cb41: 64, cb5 1: 16) . Nakon toga lekar je postavio dijagnozu "arrythmia extrasistolica ventricularis tip 3a; st. Post pericarditem; dnv ". Ja jos uvek pijem lekove koje mi je doktor prepisao a to je dilatrend 6, 25 i koenzim q10 i osecam se dosta dobro. Povremeno se javljaju lupanja srca ali mi to ne predstavlja neku veliku smetnju. Ja bih vas molila da mi malo blize objasnite ovu dijagnozu, i da li je to nesto zbog cega treba da brinem. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o vrsti nepravilnog srčanog rada sa povremenim preskakanjem, što po vašem opisu nije veliki razlog za brigu. Redovno uzimajte propisanu terapiju i radovne kontrole kardiologa