Postovani doktore, pitanje je vezano za mog muza. On ima jake bolove glave i pritisak mu varira pretezno je visok, zelim mu pomoci ali nece kod ljekara, svaki dan pije tablete za glavu i nocu. Puno je nervozan. Sta moze jos poduzeti da bi sprecio povecanja pritiska. Pozdrav od gospode ninic.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Povišen krvni pritisak može biti uzrok jakih glavobolja i zahteva redovno uzimanje lekova i saradnju pacijenta. Nervoza svakako doprinosi tome. Konsultujte svog ordinirajućeg lekara o adekvatnoj terapiji i eventualno neurologa zbog glavobolja.