Postovani doktore. Nikada nisam bio bolestan. Nikada pio niti pusio. Bio sam svestrani sportista, narocito sam se bavio atletikom. Bio cesto prvi u trcanju. I sada iako imam 55 godina lako hodam bez ikakvih napora, čak se nimalo ne zamaram niti osecam bilo kakav bol u grudima. Pijem lekove za pritisak svaki dan petu godinu. Veliki uspon mogu maltene i sada bez napora da savladam ne osećajući nikakav napor. Moje pitanje. Pre neki dan sam radio test opterećenja srca, i kako je doktorka kazala, kandidat sam za anginu pektoris. Da li je moguća greška u pregledu. ? Ja se fenomenalno osećam, a pregled pokazuje da imam potencijalne probleme. Na srcu, u vidu angine pektoris. Samo ću napomenuti, da sam pre testa opterećenja radio ultrazvuk srca (pre tri meseca) kod iste doktorke, i sve je bilo ok. Doktorka je preporučila, da snimim krve sudove (msct) , gde bi se eventualno videlo moguće začepljenje, ako ga ima, da bi se radila koronografija produvavanje i ugradnja stenta. Zabrinuti pacijent. Pozdrav vama iskren

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Nekada se koronarna bolest (angina pectoris) može javiti i bez bolova u grudima. Msct je nepotrebno raditi pre koronarne angiografije jer bi ste bili dvostruko izloženi zračenju a po koronarografiji se ima kompletan uvid u stanje vaše koronarne cirkulacije i da li ima potrebe za ugradnjom stenta.