23. 10. 2009 doziveo sa infarkt dijagnoza je infarctus mzocardil, anteroseptalis. Acutus l21 dodeljena mi je sledeca terapija aspirin protect 100 jednom dnevno, monizol 2po jednu, concor 2, 5 po jednu, sortis 20pojednu, plavix 75 po jednu dnevno, controloc 1 dnevno. Moj lekar tek za mesec dana planira da radi neki blazi test opterecenja jer nisam za klasican test opterecenja. Nisam ni za rehabilitaciju jer kaze da je po mene to rizicno. Na otpusnoj listi pise da mi je samo 30 posto srca ima normalnu funkciju. Interesuje me dali se ista moze uraditi da se rad srca poboljsa.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Po svim preporukama nakon peležanog infarkta treba uraditi koronarnu angiografiju da bi imali uvid u stanje vaših krvnih sudova i koliko je oštećenje u pitanju. Tri su načina daljeg lečenja: lekovi, stent i kardiohirurgija. Oslabljena srčana funcija je posledica infarkta i leči se adkvatnom propisanom terapijom a od skora i specijalnim pacemakerom ako ste pacijent koji po ehokardiografskim parametrima odgovara ovom vidu lečenja. Zakažite pregled kardiologa koji se bavi interventnom kardiologijom.