Pitanje za kardiologa! Postovanje. Interesuje me koliko je vazna gustina krvi kod sportista. Inace bavim se sportom i treniram u teretani, a ujedno kada sam vadio krv rekli su mi da mi je povecana gustina (povecan inr) . Medjutim ja se osecam slabo na treningu, nemam snage koliko sam imao ranije, a ni onaj osecaj prokrvljenosti misica dok vezbam. Skoro sam uradio sve moguce analize i sve je u redu, pa me interesuje vase misljenje, da li je to tako zato sto mi je krv gusca i slaba cirkulacija, pa se misici slabije snabdevaju kiseonikom??? (ishrana mi je skroz u redu, a sa treningom nikada ne preterujem) . Hvala vam puno unapred.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Nivo fizičkog opterećenja kao i stanje vaše cirkulacije bi trebalo da prati specijalista sportske medicine. Veći inr ne znači i veću gustinu krvi, naprotiv. Kortikosteroidi mogu povećati gustinu krvi.