Poštovani doktore interesuje me da li dizanje tegova ( manje težine ) mogu dovesti do zadebljanja srca. DA li ima štetnih posledica usled tog zadebljanja i da li ako se krene jednom u teretanu , mora celog života ići ili se mogu samo povremeno baviti.To pitam zbog toga što kažu da vežbe u teretani dovode do promena u načinu rada srca.DA li se ako srce zadeblja može na neki način izvršiti negovo vraćanje u normalu. Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Vrsta aktivnosti koju ste opisali sigurno neće dovesti do zadebljanja srčanog mišića i ne morate ići celog života u teretanu zato što ste to radili u jednom periodu svog života. Smanjenje debljine zidova srca je zaista moguće postići nekim lekovima, naravno, tamo gde ima indikacije za to.