Prije tri godine sam imala infarkt miokarda. Tri mjeseca nakon toga ugrađen mi je jedan stent - sajfer. Dosta dobro se osjećam, vrlo rijetko imam anginoznu bol u grudima, interesuje me da li je dugoročno korištenje corvitola 2 x 25 mg. Štetno i da li se preporučuje postepeno ukidanje ili zamjena za drugi lijek, npr. Bloxan. Koju mi fizičku aktivnost preporučujeta, interesuje me da li je šetnja uz brdo preporučljiva. Srdačno vas pozdravljam i zahvaljujem se na odgovoru, amela

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Corvitol kao i bilo koji drugi lek iz grupe beta blokatora je jako koristan za sve srčane bolesnike posebno one koji su preležali infarkt miokarda. Fizička aktivnost umerena. Kontrole kardiologa redovne, zakazane.