Moja majka je imala frakturu desnog stopala (naprsla kost) i distorziju levog. Stavljena joj je gipsana sandala i fiksacioni zavoj. Danas je bila na prvoj kontroli, skinut joj je fiksacioni zavoj i ortoped joj je prepisao kardiopirin od 100 mg i lioton 1000 gel jer joj nije spao otok sa levog stopala i ima moidrice koje dobijau crvenu boju. Inace svojevremeno joj je dijagnostikovana prosirena trbusna aorta (5, 6 cm) . U januaru 2006. God. Uradjen joj je trostruki baj pas na srcu i nalazi se na antikoagulantnoj terapiji (farin) . Ima i cir na dvanaestopalacnom crevu. Zanima me da li sme da pije kardiopirin i kakvo je vase misljenje o svemu sto sam naveo.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Svi pacijenti koji su na oralnoj antikoagulantnoj terapiji a treba da uzimaju tbl. Aspirin-a su na visokom riziku od krvarenja iz gastrointestinalnog trakta, posebno oni koji imaju dijagnozu čira. Bila bi neophodna jaka gastroprotekcija lekovima iz grupe inhibitora protonske pumpe npr. Contoloc, nexium, omeprol, sabax.