Dobar dan. Imam 22 godine i u poslednjih 9 meseci mi se javlja lupanje srce i otezano disanje. Nakon pregleda, holtera i ultrazvuka srca postavljena je dijagnoza tachycardia paraoxymalis ~147 i sa aspekta prediktivnih markera nalaze se promene u qtd markeru koji je viskoko pozitivan. Kao terapiju dobila sam coq10 2 puta dnevno po 30 mg i magnezijum od 400 mg. Molim vas da mi objasnite sta znaci ta promena u markeru posto su mi rekli da je to jedina stvar koja za sada ne valja?

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Povišeni qtd je neinvazivni marker električne nestabilnosti srca i služi za procenu rizika koronarne bolesti. Redovne zakazane kontrole vašeg kardiologa i uzimanje propisane supplement terapije koenzima q10 i mg-a su neophodne. Ukoliko tegobe postanu učestalije vanredna kontrola kardiologa je neophodna.