Mojoj majci je uspostavljena dijagnoza takayashi sindrom, molim vas da mi kažete nešto o toj bolesti, njenim fazama razvoja i terapiji. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o inflamatornoj bolesti aorte (najveće arterije u ljudskom organizmu) koja može zahvatiti i neke druge jako bitne krvne sudove u organizmu (koronarne, renalne, karotide) . Kako je reč o zapaljenskom oboljenju lečenje je usmereno u tom pravcu, kortikosteroidi, ponekad i citostatici. Radi se o jako retkom oboljenju, terapija je donekle uspešna ali su remisije (ponovno javljanje) moguće.