Pila sam enalapril od 10 mg uvece i ujutru i monizol od 20mg ujutru i u podne, kardiopirin i sad mi je endokrinolog posto sam dugogodisnji dijabeticar dao da pijem tritace comp od 5mg ujutru i nordisk od 5 mg posle rucka jer mi se sa prethodnom terapijom pritisak i to samo gornji povecavao uvece i ostalo mi je isto od lekova, pa vas molim za vase misljenje i da li je to bezbedna terapija jer pijem i letroks od 50mcg zbog zlezde, imam stenozu vratne arterije 41% i dobijam insulin, da li ta nova terapija utice na insulin, i receno mi je u slucaju da pritisak bas skoci da popijem nifelat od 20 mg, molim vas da mi temeljno i na sva pitanja odgovorite, hvala vam mnogo i unapred! Pozdrav

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Imate optimalnu terapiju za povišen krvni pritisak. Lekovi iz grupe ace inhibitora su lek izbora upravo za dijabetičare zato što pored obaranja pritiska čine još dobrog za vas kao dijabetičara. Sledite savete svog lekara.