Poštovani, od prije dvadesetak dana imam napade lupanja srca, uglavnom u popodnevnim časovima. Dešavalo mi se da mi se magli pred očima u toku napada. Pet dana sam bio u bolnici na ispitivanju i osim prvog ekg (urađen po prijemu u bolnicu) , svi ostali su bili uredni, ali tokom tih pet dana nisam imao napade. Nalazi krvne slike, elektrolita i tiroidne žlijezde su uredni. Nosio sam holter 24 sata i rečeno mi je da je nalaz uredan. Ultrazvučni nalaz srca mi je, takođe, u cjelini uredan. Rečeno mi je da je uzrok stres (dystonia neurocirculatoria) i da u slučaju napada lupanja srca uzimam propranolol po pola tablete od 40 mg. Inače se rekreativno bavim sportom, ne pušim i ne pijem alkohol. I pored toga ja i dalje svakodnevno imam napade lupanja srca. Dešava mi se iz čista mira, a povremeno mi i saginjanje uzrokuje lupanje. Pitam vas da li je moguće da postoji neki drugi uzrok, osim stresa, i ako postoji koje mi pretrage preporučujete da uradim? Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Kako ste uradili sve kardiološke pretrage koje su bile dobre moj vam je savet da nastavite sa uzimanjem propisanog leka i eventualno konsultujete gastroenterologa jer ponekad želudačna kila može biti uzrok preskakanja srca (lupanje pri saginjanju) .