Molim vas za jedan savet, moja majka je dugo dijabeticar i pije enalapril od 10 mg uvece i ujutru medjutim u poslednje vreme pritisak joj raste i to obicno popodne, prelazila je na tritace od 5 mg ali joj ne pokriva pritisak u toku celog dana, opterecuje me merenje pritiska po vise desetina puta svakog dana pa vas molim za savet, njen endokrinolog joj je sam na svoju ruku dao taj tritace pa vas pitam posto uskoro imam kontrolu kod mog endokrinologa da li da pokusam taj tritace ali npr od 10mg i da li mi mozete reci koja je razlika izmedju tog i ovog tritace plus leka, ili da ostenem na enalaprilu, ranije nisam imala ove probleme da svaki put moram da merim pritisak po vise puta dnevno a prtitom majka uopste nema nikakve simptomr, ranije se desavalo da pritisak raste samo kad je secer povecan ali sad se desava i da je secer ok a da pritisak raste

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Tritece je lek novije generacije i dokazano bolji od starog enalaprila, posebno kod dijabetičara. Tritace comp ima u sebi i lek za izmokravanje tako da kombinuje dva mehanizma koji bi trebali rešiti skokove pritiska vaše majke.