Poštovani, jako često imam veliku razliku između donjeg i gornjeg pritiska. Vrednosti su oko 140-150/60-70. Prilikom ovakvog pritiska najčešći simptomi su: vrtoglavica (blago zanošenje kao gubitak ravnoteže) , zamućen vid, povremeno trnjenje u rukama i konstatno zujanje u desnom uhu (čak i kada je pritisak normalan 120/80) . Takođe pri fizičkoj aktivnosti javlja se "pomucen vid"-vrtoglavica i u tom slučaju je velika razlika između donjeg i gornjeg pritiska. Već sam obavio pregled kod kardiologa prošle godine kada je urađen i ultrazvuk srca (bez opterećenja) - rezultati su bili dobri. Molim vas za vaše mišljenje.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #41277

    • Moj pritisak trenutno je 111/97 da li to opasno i imam bolove u glavi da li treba da idem posjetiti doktora?