Postovani dr, pre par dana osetio sam bolove u grudima probudio sam se iz sna pred zoru obe ruke su mi trnule od podlaktice do saka, to je trajalo par minuta i prestalo desavalo mi se jos par puta. Pritisak je bio 170/90, javio sam se u hitnu pomoc dali su mi inekciju za smirenje i neku tabletu pod jezik, ekg uradili i bio je normalan. Sutra dan kod svog lekara dobio sam uput za internistu vadio sam krv, rezultat labaratorijske imunoloske analize je: asto <200 latex rf 764 rose waleer 512 crp 12 a biohemiska labaratorija gvozdje 35. 1 glukoza 5. 86 t. Bil 31. 6 holesterol 7. 39 triglic 3. 37 alt 89 ast 96 na osnovu analize dobio sam sledecu terapiju: naproksen 375mg 1x1 lepresen 2x1 (nema ga po apotekama) eritromicin na 6h po 1 boluzin 1 uvece beviplex 3x1 na svoj zahtev sam bio kod kardiologa i dobio sam druge lekove: presolol 50mg 2x1/2 monizol 20 mg 2x1 aspirin 100 1x1 tulip 20mg 1 uvece hepa-merz 3x1 kesica kad sve ovo popijem ne osecam se dobro, imam malaksalost, bolove u potiljku glavobolju. . Najljubaznije vas molim za pomoc. . . . Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Sledite terapiju koju vam je propisao kardiolog jer je potpuno adekvatna za stanje i analize koje ste mi opisali. Glavobolje su česta nuspojava kod uzimanja tbl. Monizol-a ali bi trebalo da se na njih naviknete. Postoje zamene za ovaj lek, javite se svom kardiologu koji će vas nadalje redovno kontrolisati.