Sta znaci kada je srce uvecano od strane leve komore? Da li je to opasno, sta moze da se dogodi? Kako se leci?

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Uvećana leva komora srca svakako nije normalan nalaz na srcu. Potražite pregled kardiologa, ukoliko je moguće onog koji se uže bavi ehokardiografijom. Leči se naravno lekovima ako za to ima potrebe.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #41180

    • Moj otac ima uvecanje leve pretkomore. Vodili smo ga na ekg zbog visokog pritiska i povracanja. Dobio je lek samo za visok pritisak. Da li treba da radi dalje pretrage i koje? Hvala