Postovani, moj sin ima 13 punih godina. Trenira aktivno kosarku vec 6 godina. . . Nije mu bilo dobro na jednom treningu, bio je tada na kosarkaskim prippremama, vratio se u bgd. Sa predlogom da posetimo kardiologa. . . Kardiolog u ekipi sa pulmologom je zabranio da se dete bavi sportom, zbog: usporenog rada srca, niskog krvnog pritiska i bartikalija. Molim vas da mi objasnite sta su to bartikalije? Objektivno: tesko se budi, usporen je, razdrazljiv, ima problema sa koncentracijom. To otprilike traje, u nazad 6 meseci. . . . , aod pre 3-4 godine ima astmu i neke alergije na korenje, korov i ambrozju. . . Bioloski je zdreliji od svoje generacije i duboko vec 1 god. Je u debelom pubertetu. Postovani dr. . . . , ja kao mama mog decaka vas molom da nam malo pojasnite ovaj njegov problem i molim za vase misljenje, po pitanju bavljenja sporta. Pozdrav, aleksandra savic

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Sledite savete pedijatra, dečijeg kardioga i pulmologa vezano za bavljenje sportom vašeg dečaka. Mišljenja sam da treba dozirati fizičku aktivnost (možda laganiji sport, rekreativno plivanje 2-3 puta nedeljno) . Naravno redovne zakazane kontrole dečijeg kardiologa.