Postovana gospodo molim vas za misljenje; suprugu je uradjena ehokardiografija. Nalaz: mitralni kuspisi parcijalno fibrozno izmenjeni. Ocuvane pokretljivosti. Registruje se mr1 + u levoj pretkomori koja je lako uvecana. Lk uvecanih dimenzija sa akinezijom bazalnog inferiornog i bazalnog septuma, ocuvane sistolne funkcije ef 50% . Registruje se trag tr. Ao normalne sirine; valvula trolisna ocuvane separacije i koaptacije. Nalaz je samo urucen bez objasnjenja pa vas molimo da nam objasnite sta znaci trag tr: unapred zahvalni

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Traženi ehokardiografski pregled odnesite svom lekaru koji ga je tražio kako bi vam ga razjasnio i propisao neku terapiju ako smatra da ima potrebe za njom. Ono što bi bilo zabrinjavajuće jesu ispadi kontraktilnosti srčanog mišića.