postovani Dr. imam 41god i od pred godinu dana imam tahikardiju. Nosila sam holter i registrovan je sinusni ritam srednje frekvencije i kratkotrajni spontani terminiraniparoksizmi sinusne tahikardije.uradila sam i dopplerehokardiografiju i ekg. Data mi je sledeca dijagnoza ARRHYTHMIA EXTRASYSTOLICA SUPRAVENTRICULARIS HIPERKINETICNI MITRALNI KUSPIS. Da napomenem samo da godinu dana pijem atenolol i da su svi pregledi napravljeni sa ovom terapijom . Zamolila bih vas ako mozete da mi kazete nesto vise o ovoj dijagnozi jer tahikardiju imam i sa ovim lekom a pijem po 100mg dnevno. I interesuje me dali je nesto ozbiljno posto imam bolove u levoj ruci, vratu i plecki skoro svaki dan a i bolove u grudima ,tesko disem i brzo se zamaram ,a i otoke na zglobovima na nogama.Ja vam se unapred zahvaljujem i nadam se da cete mi odgovoriti. Hvala.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Vaše dijagnoze znače sledeće: imate ekstrasistole koje su porekla iz pretkomora, što znači da su klinički manje važne. Tahikardiju može dati puno stvari u srcu i van njega: nervoza, pojačan rad štitaste žlezde, anemija, gojaznost, neutreniranost, previše nikotina (čak i boravak u zadimljenoj prostoriji). AKo sebe prepoznate u nekom od ovih momenata dobro je. Nemam utisak da su Vaše tegobe (bolove u levoj ruci, vratu i plecki skoro svaki dan a i bolove u grudima ,otoke na zglobovima na nogama) srčanog porekla.