poštovani doktore molim vas da mi pomognete imam dijagnozu:syck sinus sindrom,myocardiopathia chronica,cor compensatum uzv srca.lvd 59,lvs 41,la42,ao36,ivs12,sslv11,ef58% granično uvečanje ljeve kljetke pretkljetke i aorte.sistolička funkcija srca granična i globalno očuvana.valvularni aparat morfološki uredan.registriraju se tragovi mitralne regurgitacije imam 36 godina i aritmije traju od 2003.god. doktore,jesam li ja u životnoj opasnosti i šta je najbolje da se dalje uradi

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Da budem iskren imate srce koje je starije od Vaših godina. Sick sinus > sindrom znači da je poremećeno stvaranje impulsa u srcu što jednog dana > može dovesti do potrebe za ugradnjom pejsmejkera. Dimenzije srca su lako > povećane a EF ke lako snižena, što može biti znak da ste nekada preležali > upalu srčanog mišića. Mislim da niste u životnoj opasnosti ali da Vam je > potreban tromesečni kontrolni pregled kod kardiologa.