Na rendgentskom snimku pluca vidi se uvecano srce uposlednje vreme brzo se zamaram pritisak varira od 160/90 -90/50 cesto osecam jako lupanje srca glavobolju i mucninu kad je nizak pritisak a kada je 160/90 bol u grudima i trnjenje vrha jezika hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #40734

    • Ja imam 14 godina. Vec 10 dana kasljem jaaako i otisla sam sa tatom kod doktora i dao mi je antibiotike koje sam pila svakih 8 sati i ja sam ih pila i pila sam cajeve, kiseli pekmez, mama mi je stavljala rakiju, doktor je rekao da imam upalu grla. Ja sam ispila antibiotike i stanje je bilo isto, cak i gore. . . Otisla sam opet kod doktora i on je rekao da nezna kako da mi pomogne, baš tako je rekao i dao mi je uputnicu da snimam pluca. Sa mamom sam danas u ponedeljak otisla rano da snimam pluca i tamo su me zadrzali do podne. Imam bronhitis, jaaaak i dali su mi neke sumece tablete jednom dnevno i antibiotike a i danas sam primila jednu inekciju. Medjutim, doktorica kod koje sam bila je rekla da imam uvecano srce, moja mama je pitala nju pa sta je. . Ona je rekla da nije infrakt a nije ni dobro i moj tata je dosao do doma zdravlja i odveli su me kardiologu i on mi je snimao srce i pritisak mi je 115 / 70 ne znam da li je to dobro ili nije, srce mi previse lupa i vrlo brzo se uznemirim ako se desi nesto. Pitala sam roditelje jel to strasno oni kazu da nije ali ja ne znam, ja sam citala na internetu neke stvari i nisam sigurna. Kroz glavu mi stalno prolaze rijeci kad je rekla nije infrakt a nije ni dobro i srce mi lupa stvarno puno. Doktor je rekao da je uvecano mozda i od hormona ali ja opet ne znam. Sutra idem da vadim nalaze i u ponedljak idem kod doktorice da me pregleda za bronhitis a u utorak nosim nalaze kardiologu. Ja ne znam vise hocu li moci da trcim normalno i malo vise, hoce li sve biti ko prije, i dali ce mi to veliko srce (sportsko srce) u buducnosti predstavljat problem i bojim se. Danas kad mi je doktorica rekla da nije infrakt a nije ni dobro sam se jako prepala i stvarno sam mislila gotovo je sa mojim zivotom. Ja ne znam dali da nastavim sa zivotom kao prije ili da se malo pazim i svee. Brinem se, jako.