Molim vas da mi objasnite dijagnozu, asd sekundum (značajnog ld šanta) na pretkomorskoj pregradi postoji sekundum defekt promera 12mm sa mlitavim flotirajućim rubovima u fosi ovalis i slabije razvijenim rubom prema gornjoj šupljoj veni i aorti. Dijametar defekta je relativno velik, ali pored toga moguće nepovoljne situacije su mlitavost okolnih rubova i slabije razvijeni rubovi prema gornjoj šupljoj veni i aorti. Desna komora uvećanog kavuma 19 mm, leva komora je normalnih dimenzija (ldv27mm, lvs 14mm, fs0, 47, ivs 5mm, zz 5 mm. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vaša dijagnoza govori o postojanju srčane mane koju svakako treba pratiti ultrazvučnim pregledom srca. Optimalno je uraditi specijalni pregled - transezofagealna ehokardiografija i utvrditi mogućnosti za kardiohiruško ili interventno zbrinjavanje ove srčane mane.