Imam 35 godina, pre 4 dana mi je ugradjen stalni pacemaker zbog av bloka 1. Stepena i pulsa 30-40 u toku dana, zbog cega sam imala vrtoglavice i simptom kratkog daha. Da li mora da prodje odredjeni period da se organizam privikne na puls veci od 60 (pacemaker je programiran da ne pada ispod 60) , s' obzirom da je godinama bio 45-50? Jer ja i dalje osecam ponekad nelagodnost u vidu malaksalosti i zamora, ponekad i jako lupanje u predelu srca. Doktor je rekao da to lupanje znaci da pacemaker radi i da cu se vremenom navici. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Rad vašeg pacemakera će najbolje biti procenje prilikom elektronske kontrole istog. Ponekad je uz pacemaker neophodna i dodatna terapija za srce ukoliko postoji i srčana slabost.