Dobar dan doktore. Pre 10-ak dana sam nakon jedne malo vise stresne situacije osetio ubrzano lupanje srca u trajanju od 15-ak sekundi. Nije bilo bola, vrtoglavise ili gusenja. To je proslo i od tada nisam vise to osetio. Pre nedelju dana sam poceo da osecam kao da mi srce preskoci otkucaj. Otisao sam kod kardiologa i nakon ekg, uz srca i nosenja holtera 24 casa dobio sam sledece rezultate. Ekg je pokazao nekoliko pojedinacnih sves, uz srca uredan nalaz u granici normale, holter je pokazao 181 pojedinacnih ves, 2909 pojedinacnih sves (16 couplet sves i 5 runs, najduzi 12 otkucaja, najbrzi 3 i najsporiji 3) . Uradio sam krvnu sliku i jedino su mi trigliceridi povecani (2. 9) . Skenirao sam ekg i saljem vam ga kao attachment ovom mejlu. Da napomenem da sam 183cm i 95 kg. Ja bolova nemam, ne osecam gusenja. Trenutno ne osecam es kao prvih nekoliko dana ali ih ipak ima dosta i zabrinjavaju me. Od lekova uzimam sumece tablete magnezijuma i uzimao sam bromazepam 1. 5 mg uvece, ukljucujuci i noc kada sam nosio holter. Posto je moguce postaviti samo jednu sliku preisacu izvestaj lekara kako bi mogli da ga procitate. "pt se zali na povremeno lupanje srca, bez pravila. Holter ekg nadjeno, oko 180 ves i 3% sves. Par ubrzanja po tipu psvt ali u trajanu od svega par ciklusa i nevezano za napor, bez pauze i bez sp. Promena. Ekg sada: sinus. Nesp. Ss i mozda malo kraci pq za tu fr. ? Bez sp. St promena. Obj. Eupn. Na plucima nesp. , miran nalaz. Akcija srca ritmicna, nije brza i nema es. Malo je tisih tonova, verovatno ekstrakardijalno i nema sumova. Nema otoka. Jezik je vl. Puls palp. Ta oko 120/90 na obe ruke. U nalazima tg. Su malo +, ostalo je dobro. Po nalazu "beningna" sves aritmija koja ne zahteva posebnu terapiju, samo pracenje. Uredan zivot, kretanje, smanjenje tezine, laka neslana i menasna dijeta, povremeno kontrola ta. Lek za smirenje ev. Samo po potrebi, vec je prepisan i to je to. Neka provera za par meseci a ranije kontrola pp i savetu. " koje je vase misljenje o mom slucaju, dali je ovoliki broj es zabrinjavajuci i dali ima potrebe za nekim dodatnim terapijama. Moja majka vec 20 godina ima apsolutu aritmiju pa se bojim da ove moje es nisu predznak toga. Hvala vam unapred doktore.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Već imate obavljen pregled kao i propisanu terapiju koju je verujem dao vaš kardiolog. Ukoliko tegobe (preskakanje srca) i dalje traju možda bi bilo dobro uvesti još jedan lek u terapiju iz grupe beta blokatora, naravno uz konsultaciju sa vašim ordinirajućim kardiologom. Sledite savete o redukciji telesne težine i pravilnoj ishrani.