Postovani doktore Perisic, Hocete li mi,molim Vas,odgovoriti na sledeca pitanja? Sta vise opterecuje srce: fizicka aktivnost 1 (jedan) sat nakon jela i uzimanja lekova za hipertenziju ili fizicka aktivnost 2 (dva) sata nakon jela i uzimanja lekova za hipertenziju I ako ni jedno ni drugo nije dobro, kada preporucujete vezbanje, nakon rucka (prvog obilnog obroka).Rijec je o fizickim aktivnostima srcanog bolesnika sa dijabetesom i hipertenzijom. Hvala puno. Vesna Cetkovic

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Poštovana Vesna, Fizička aktivnost se preporučuje posle obroka onoliko vremena koliko je potrebno da se hrana evakuiše iz želuca tako da je po mom mišljenju brojka od 2 sata ispravna. S obzirom da pacijent ima i dijabetes mora se voditi računa da previše fizičke aktivnosti može oboriti šećer u krvi.