Imam 16 godina i imam nekoliko pitanja. . . Kada trcim ili radim nesto naporno ne mogu da disem i jako mi ubrzano kuca srce, sto je donekle normalno ali mi se jako vrti u glavi i ostajem bez vazduha a nocu me probudi jako kucanje srca koje prati nedostatak vazduha. Na trenutak, kada se to desi nemam vazduha. . Nocu mi noge budu jako hladne i stalno me hvataju grcevi koji pocinju u stopalima pa se cire u celoj nozi, cesce u levoj ali i u desnoj. . Uzasno neprijatan osecaj. . Plasi me to i ne znam sta da radim. . Nadam se da cu dobiti odgovor od vas. . Hvala

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je obaviti kardiološki pregled. Tegobe koje imate mogu biti kardiološke geneze ali i vezane za respiratorni sistem te je potreban i pulmološki pregled kao i osnovne laboratorijske pretrage.