Imam 24 godine i nikada nisam imala zdravstvenih problema. Pre godinu dana od stresa na poslu pojavila mi se aritmija i otezano disanje. Uradjen mi je ekg i receno mi je da sam potpuno zdrava, da je sve uzrok nervoza. Dobila sam verapamil od 20mg jutru i uvece po tabletu i persen. Pre 3 meseca otac mi je iznenada umro od infarkta miokarda, nije se lecio tj. Nije ni znao da je bolestan. To me je jako potreslo i od tada imam ponekad bol u grudima, otezano disanje, nizak pritisak, bol u levoj ruci, svi ti simptomi me uplase, onda se jos vise uspanicim da pocne glavobola i vrtoglavica. Da li je moja doktorka ekg-om i klasicnim pregledom mogla da ustanovi ako imam nekih srcanih problema? Da li treba da se ponovo obratim lekaru ili da uzmem nesto za smirenje?

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete mogu biti anginozne (angina pectoris) ali u vašim godinama je to retko slučaj. Svakako se javite kardiologu koji će razmotriti potrebu za eventualnom dopunskom dijagnostikom (sem ekg-a) ali i psihijatru s obzirom da imate komponentu stresa koja nije zanemarljiva.