Mom suprugu ugradjena su dva stenta u sremskoj kamenici. Dobio je da pije lekove concor od 5mg, cardiopirin, plavx, prilid od 2, 5 mg, tulip, famotidin. Od tegoba koje ima, to je nizak krvi pritisak i nesvestica. Pored ovoga indikovano mu je zakrecenje vratnih aorti, desna 95% a leva 45% . Preporuceno je da se javi vaskularnom hirurgu za mesec ipo dana, ali pre toga da uradi magnetnu rezonancu glave i vrata. Molim vas da mi odgovorite da li su to normalni simptomi. Da li moze da smanji terapiju za regulisanje krvnog pritiska uz konsultaciju nadleznog lekara.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vašem suprugu je neophodna operacija krvnih sudova u vratu. Simptomi koje ima su posledica znatno narušenog krvotoka. Lekove koji snižavaju krvni pritisak je moguće redukovati ali samo uz konsultaciju ordinirajućeg doktora.