Poštovani, molim Vas da mi odgovorite koliko je potrebno vremena da bi se organizam očistio od Plavixa i Cardiopirina koje sam koristila kao terapiju 8-9 meseci? Unapred zahvalna, Jelena

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Poštovana Jelena, Plavix i Cardipirin spadaju u lekove koji smanjuju sposobnost trombocita da se slepljuju zahvaljujući infibiciji nekih enzimskih sistema. Osmah po prestanku njihovog uzimanja efekat naglo pada i posle nekoliko dana preostali novostvreni trombociti su bez njihovog efekta.