Molim dr Perisica da mi sto hitnije odgovori na jedno pitanje: nosila sam holter EKG i ustanovljeno je da imam nepravilan rad srca. Pisani komentar doktora je bio: Aritmija po Lown-u IV stepen. Interesuje me da li je to opasno? Imam 45 godina i nalazim se u perimenopauzi sa simptomima koje tesko prezivljavam, a sada imam problem sa ubrzanim lupanjem srca iako imam nizak pritisak ceo zivot (70:50 ili 90:70 puls od 100 do 150)povremenim gusenjem kada legnem, probadanjem srca i lopatice, a cesto me boli i leva ruka cela i u pazuhu. Jos nisam dobila nikakvu terapiju. Interesuje me da li je ovo moje stanje alarmantno? Unapred HVALA

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.

    • Malo je nezahvalno ovako preko neta postavljati dijagnoze i davati terapiju. Sa nalazom Vašeg Holtera morate upoznati kardiologa jer ako ste tačno interpretirali nalaz znači da je registrovano prisustvo ventrikularne tahikardije (više od 3 VES u nizu) što zahteva terapiju. S obzirom na povišenu frekvencu dobar izbor bi bio beta blokator ali lek Vam mora propisati kardiolog.