Od januara meseca imam lupanje srca i sada je utvrdjeno da imam koksaki virus, rezultati analize na koksaki su: cb1 < 1: 16 cb2 1: 512 cb3 1: 128 cb4 1: 128 cb5 1: 16 pijem concor cor od 2. 5mg ujutru i co-q10. Da li je potrebno piti jos neki lek prema ovom rezultatu? I koliko dugo treba piti lekove da bi se izlecio koksaki? Da li je obavezno mirovanje, posto sam u radnom odnosu? Unapred, hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Oko terapije za virus treba konsultovati imunologa. Mirovanje se preporucuje u akutnoj i aktivnoj fazi, kada su parametri zapaljenja prisutni. Potrebno je da se kontrolisete kod kardiologa na 2 meseca. Nije neophodno bolovanje ali se nemojte izlagati ozbiljnim fizickim aktivnostima.