Postovani! Imam 39 godina i od polovine 2007 pocinju tegobe bolova u grudima, tada sam imao 98 kg na mojih 175cm visine, analize krvi su pokazale da su mi trigleceridi i holesterol povecani i to trigliceridi preko 9 a holesterol preko 13 sve ostale analize bile su ok! Redukovanjem ishrane smanjio sam kilograme i to na 85 kg dokraja 2007, kada sam i radio test opterecenja koji je bio negativan. Pri opterecenjima mi se i dalje javljao bol u grudima ali pri proveri ekg uvek je dobar. Tako da sam dobio status depresije od koje sam se bezuspesno lecio i navukao na ksalole od 0. 5 tri puta dnevno. Sve je to islo tako do 08. 08 2009 dok na moje insistiranje isaglasnost doktora nisam postavio holter, koji je na skidanju pokazao depresiju srca do 2 mm u kanalu 3 i 1 mm u kanalu 2. Hitno sam prebacen u bolnicu, a iz bolnice uputom na vma gde je radjena koronarografija: glavno stablo lka b. O lad subtotalno suzene u nivou d1. Acx znacajno suzenje i proksimalno/70% / i distalno. Ramus graciloan- tesko izmenjen okuldiran. Dka u proks. Seg. Znacajno suzena do /90% / i pred kruksom oko 50% , po konzilijarnoj odluci urgentno uradjena je pki direktne implatancija stenta tsunami gold 3. 0x18mm. Nalad uz projekciju d1 i direktna impl. Nobori stenta u dka /3. 5x28mm/. . Sve je radjeno 04. 09. 2009 na vma- terapija je plavix, cardiopirin 100, presolol 2x1/4, ampril 2mg 1x1 bromazepam. Situacija je zastrasujucaimam neke vrste napada, morao sam da umesto bromazepama opet vrati ksalol na koji sam navucen 2 god od 3x1 i malo je lakse ali imam neke cudne osecaje u grudima koji su blizu bola. Sta dalje? Sada imam 75 kg. Unapred zahvalan. . . .

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Iz opisa vasih tegoba deluje da je kardioloski status kod vas u ovom trenutku sasvim dobar. Ali, morate poraditi na otklanjanju straha sto je isto veoma vazno u prici o angini. Sada ste zdraviji nego pre mesec dana i verujte u to.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #40275

    • Da li si imao bolove stalno ili samo pri opterecenju i kakvi su ti bolovi bili dali su po nekad iz cista mira i dali su bili samo po sredini grudi