Imam 25 godina, prosle godine u junu sam zavrsio u urgetnom zbog variranja pritiska, prvo je bio 90 sa 60 pa 150 sa110. Iskrivili su mi se prsti na nogama i rukama, oci otisle pozadi, vilica se izdeformisala. Osecao sam pritisak koji dolazi ka grudima i ostajao sam bez vazduha. Dok sam stigao do urgentnog sve je bilo u redu. Nalazi svi odlicni. Sad mi se desava da se brzo umaram, imam nizak pritisak, a ubrzan rad srca. Uvece kad legnem da spavam nemogu da zaspim od lupanja srca, a i kad zaspim budim se jer ostajem bez vazduha. Jel moze neki savet.

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Nizak pritisak moze da napravi dosta tegoba i bitno je videti da li vam snizenje pritiska pravi tegobe koje opisujete. Kolsultujte lekara o lekovima za smirenje. Ako imate visak tezine, pokusajte dijetu.